O nas

Byliśmy pierwsi w Polsce.
Rozpoczęliśmy sprzedaż wina lanego z beczki!

Mamy to szczęście, że robimy to, co kochamy. A kochamy wino!

Wino gości na naszym stole już od wielu lat: uwielbiamy gotować i dobrze zjeść. Bez wina to doświadczenie jest niepełne. Podczas podróży na Morawy trafiliśmy na wina lane z beczki. Spodziewaliśmy się prostego wina stołowego, o którym szybko zapomnimy. Tymczasem w kieliszku odkryliśmy wino o wspaniałym smaku i świetnej jakości. Szukaliśmy podobnych rozwiązań w Polsce, ale bez skutku. W 2010 roku podjęliśmy więc decyzję, by zająć się sprzedażą win lanych z kija, nalewaka, beczki…. Wróciliśmy więc na Morawy i dzięki pomocy wspaniałych osób znaleźliśmy winnicę, z którą współpracujemy do dziś. A Wy wraz z nami możecie cieszyć się winami, które zachwyciły nas przed laty.

Lubimy rozmawiać o winie…..Z przyjemnością doradzimy Ci przy zakupie i pomożemy dobrać wino na każdą okazję: od kameralnej kolacji we dwoje, po huczne wesele. Od nas dowiecie się jakie wino jest najlepsze do wybranej potrawy, a które jest zdrowsze: białe, czy czerwone. A także: jak zrobić grzańca z białego wina, co to szprycer i jakie ma składniki. Chętnie podzielimy się przepisem na letnią sangrię z naszego wina. Opowiemy o świętach związanych z winem: o winobraniu, o winach na Św. Marcina (świętomarcińskich) oraz jak przyrządzić gęsinę na Świętego Marcina.
Dowiecie się też, jaka jest różnica między szampanem, prosecco, a frizzante. No i Młode Wino, czyli Burczak, pojawiający się tylko raz w roku! Powiemy Wam, kiedy można go u nas spróbować!

Zajrzyjcie do nas i dajcie się oczarować!

Ania i Leszek